AKTUÁLNÍ KOLO

RIKR vítězem 20. sezóny!

Finále máme vyhodnoceno a známe vítěze - RIKR ve famózním souboji porazil, velice těsně, IamTheBesta, který se po letech vrátil k hraní CSM a dokráčel až do finále turnaje. Po dlouhých letech je tak vítěz opět z České republiky => výzva pro všechny slovenské borce do příští sezóny!

Galerie kol

save "A"

Jaký bude svět v roce 2058? To nikdo z nás pochopitelně neví, někteří z nás už asi nebudeme na tomto světě, někteří si budou užívat důchodu atd. Fotbal tu ale asi stále bude a pokud se nestane nic zvláštního, v Anglii se bude i nadále chodit fandit Liverpoolu, Arsenalu anebo Manchesteru United. V roce 2058 usedáš na manažerskou židli právě Liverpoolu, který ve 33. sezóně (tedy v roce 2054) sestoupil z Premier League, aby se hned zase vrátil zpět. Po 14. a naposledy 11. místě v Premier League je načase, aby se klub vrátil na čelní příčky.

save "B"

Humenné se vrací na fotbalovou mapu! Pamatuje si někdo ještě triumf klubu z horného Zemplína ve slovenském poháru v roce 1998? Ano, tehdy byl slovenský klub FK Humenné na vrcholu. Klub, jehož začátky sahají až do roku 1903 a v jehož dresu nastupovali tací plejeři, jako Ján Mucha anebo Marián Číšovský, pak zažil nepříjemný pád, svého času až do 5. ligy... nicméně klub neskončil, i s přispěním města se odrazil od dna a nyní stoupá zpět vzhůru, kdy v minulé sezóně slavil postup do 2. ligy! Před toto sezónou město přispělo do rozpočtu částkou 1 mil. € a tebe si zvolilo za nového manažera.

 • Liverpool FC (Anglie) / autor savu: full
 • FK Humenné (Slovensko) / autor návrhu savu:

save "A"

V savu "A" usedáš na lavičku Deportiva de La Coruña, španělského fotbalového klubu z galicijského města La Coruña, hrajícího aktuálně Segundu División B, tedy až třetí španělskou ligu. To je na klub, který se v průběhu 90. let zařadil mezi nejlepší španělské týmy a v sezóně 1999/00 dokonce vybojoval svůj jediný ligový titul, žalostně málo. Klub, který po mistrovské sezóně obstál i v Lize mistrů, v níž dosáhl na jaře roku 2004 semifinále, již delší dobu pomýšlí na návrat zpět na výsluní, ale zatím bez úspěchu.

save "B"

Také save "B" bude návratový, neboť tvým úkolem je, po přesunu do Anglie, vrátit zpět slavný Sunderland AFC! Tento anglický fotbalový klub, který sídlí ve městě Sunderland v metropolitním hrabství Tyne and Wear, se také marně pokouší dostat z 3. ligy zpět do Premier League. V sezoně 2018/19 smolně prohrál s Charlton Athletic FC ve finále play off o postup do 2. ligy 1:2 gólem z 94. minuty. V sezoně 2019/20 se držel blízko postupových příček, ale sezona byla kvůli epidemii koronaviru předčasně ukončena a Sunderland skončil až na 8. místě a nedostal se ani do play off. Šestinásobný anglický mistr tak čeká právě na tebe!

 • La Coruña (Španělsko) / autor návrhu savu: Jakub Nyeki
 • Sunderland AFC (Anglie) / autor návrhu savu: Ivan Kopál

save "A"

V savu "A" se budeš snažit vrátit na výsluní slavnou Borussii Dortmund, která zažila finanční krach, z kádru prchly všechny hvězdy a klub se poroučel z nejvyšší soutěže. Přebíráš ho tedy ve druhé lize, s kádrem, s nímž budeš horko těžko (spíše vůbec ne) zachraňovat 2. Bundesligu. Ale nic není ztraceno, ukaž své schopnosti a pokus se alespoň vrátit Borussii zpět do 1. ligy!

save "B"

Čechoslováci v Polsku, tak zní název savu "B" a jak asi správně tušíš, úkolem bude dostat do polského týmu jen samé české anebo slovenské plejery. Podmínkou, k získání bonusových bodů je, že v kádru musí být alespoň jeden Čech, pokud bude zbytek týmu zastoupen jen slovenskými hráči anebo naopak (tedy jeden Slovák a zbytek čeští hráči).

 • Borussia Dortmund (Německo) / autor savu: full
 • Wisla Plock SA (Polsko) / autor návrhu savu: Šám Otke Šůrp

save "A"

V nelehké době si pojďme trochu odpočinout hraním CSM. Abychom opět byli aktuální, je savu "A" inspirován současným problémem, kterým je válka na Ukrajině. Jak známo, Šachťar Doněck už několik let nemůže hrát na svém stadionu, vzhledem k okupaci území proruskými separatisty. Situace pokročila a kvůli aktuálně zuřící válce nemůže Šachťar hrát už ani domácí nejvyšší soutěž... Ukrajině nyní pomáhá téměř každý, hodně aktivní je v pomoci i Polsko, které se, pro potřeby našeho turnaje, nabídlo s pomocí i Šachťaru, který tak může hrát nejvyšší polskou soutěž.

save "B"

V savu "B" zavítáme na Slovensko, kde se ujímáš slavného bratislavského klubu. Tím není Slovan, ale Inter Bratislava, tedy tým, který aktuálně působí ve 3. lize a tým, který má velmi bohatou minulost. Inter svého času hrál jak československou, tak následně i slovenskou nejvyšší fotbalovou soutěž, Tu dokázal i dvakrát vyhrát (1999/2000 a 2000/2001), v rámci československé ligy byl nejlépe druhý (1974/1975 a 1976/1977). Tolik historie, současnost ale není veselá, je čas to změnit!

 • Šachťar Doněck (Ukrajina) / autor savu: full
 • Inter Bratislava (Slovensko) / autor návrhu savu: Hardboy (Jan Máca)

save "A"

Fotbalové Teplice již nějakou tu sezónu doslova pouze přežívají. Pryč jsou úspěchy z let minulých, kdy se tým kolem Pavla Verbíře a s již zesnulým ředitelem Františkem Hrdličkou v prezidentském křesle, pohyboval na předních příčkách v lize a zahrál si i pohárovou Evropu. Teplický fotbal drží již nějaký ten rok nad vodou sklářský gigant AGC, který se nyní rozhodl k razantnímu kroku - napumpovat do klubu několik miliónů s cílem vrátit Teplice na výsluní. První výsledky jsou již patrné a do klubu se podařilo přivést Abdallaha Simu, který se bude snažit o restart své kariéry znovu v českém prostředí. A velde Simy se Teplicím podařilo získat i kometu českého jara Yiaru Sora! Další posílení máš již ve svých rukou, nějaký ten milion ještě na příchody zůstal...

save "B"

Irský fotbalový klub FC Finn Harps vstoupil na irskou fotbalovou scénu v roce 1953. Od té doby zažil nejen strmý vzestup v 70. letech minulého století, kdy také vybojoval svou jedinou trofej - v roce 1974 vyhrál v irském poháru, ale více pohárů již na své konto nepřidal. Nyní je tak řada na tobě, s týmem Finn Harps sbírat trofeje, čím víc jich vybojuješ, tím více bonusových bodů získáš!

 • FK Teplice (Česko) / autor savu: full, tak trochu i Šám Otke Šůrp
 • Finn Harps FC (Irsko) / autor savu: Šám Otke Šůrp

save "A"

V savu "A" na vás čeká štace u Fiorentiny, tedy správně Fiorentina. Ano, sanmarinský fotbalový klub FC Fiorentino nemá podobný název se slavnou italskou Fiorentinou náhodou. Klub, který vznil v roce 1974 se až do roku 2005 se jmenoval SS Montevito. Pod tímto názvem zaznamenal v historii ale pouze jediný úspěch - triumf v sanmarinské lize v sezóně 1991/1992. Od té doby to šlo s Montevitem spíše z kopce. V roce 2005 přišlo již zmíněné přejmenování a v této sezóně se činovníkům klubu povedlo navázat spolupráci právě s Fiorentinou, která se sanmarinským klubem sympatizuje a aby pozvedla jeho úroveň, "pustila" pár svých hráčů, kteří jsou na hraně sestavy, či spíše za ní anebo hráče z rezervy. I přesto je to pro Fiorentino vydatné posílení. Ruku v ruce s tím jde i naprosto zásadní navýšení rozpočtu klubu, který má Fiorentino nasměrovat k světlým zítřkům.

save "B"

FC St. Gallen je nestarší švýcarský klub a jeden z nejstarších evropských klubů vůbec. V roce 2010 ho šest obchodníků zachránilo před bankrotem, který klubu, založenému v roce 1879, hrozil poté, co nebyl schopen plnit své závazky. Tehdy klub zachránila finanční injekce ve výši 182 milionů korun, ale také to, že pět bank se vzdalo svých pohledávek, což také přispělo k záchraně nejstaršího švýcarského klubu. To je ale historie, součanost je přece jenom lepší, byť se klub marně snaží navázat na své jediné dva mistrovské tituly ze sezón 1903/1904 a 1999/2000. Na ligového suveréna Young Boys se St. Gallen již nějakou tu sezónu dívá s výrazným odstupem a je čas to změnit!

 • FC Fiorentino (San Marino) / autor savu: full
 • FC St. Gallen 1879 (Švýcarsko) / autor savu: Šám Otke Šůrp

save "A"

Brankář Tomáš Vaclík aktuálně slaví titul v řecké lize s Olympiakosem Pireus. V Řecku se, vzhledem k síle a historii klubu, bere titul pro Olympiakos jako povinnost - letošní titul má číslo 47! My se přesunume do letní přestávky, kdy, podobně jako na celou Evropu (nejen fotbalovou), na klub tvrdě dopadá roztočené kolo vysoké inflace. Olympiakos, který si léta žil nad poměry, musel splatit veškeré své závazky a aktuálně nemůže nikoho nakupovat, neboť na svém kontě nemá ani cent... Navíc se musel rozloučit s dlouholetými oprami Youssefem El Arabim, Mathieu Valbuenou a Sokratisem Papastatopoulosem. Všechny ostatní opory ale v týmu zůstávají, na tobě tak je vrátit klub do černých čísel, čím více, tím lépe.

save "B"

Na návrh Šám Otke Šůrp se v savu B posadíte na lavičku německého Hamburgeru SV, tedy šestinásobného ligového mistra, vítěze PMEZ (předchůdce Ligy mistrů) ze sezóny 1982/1983 a také PVP ze sezóny 1976/1977. Poslední titul vybojoval Hamburk v sezóně 1982/1983. Od té doby sláva klubu pomalu, ale jista, hasla. Výrazněji o sobě dal Hamburk vědět ještě dvakrát, v sezónách 1999/2000 a 2005/2006 skončil třetí. V sezóně 2017/2018 však Hamburk, poprvé ve své klubové historii, sestoupil do 2. ligy a od té doby marně čeká na návrat zpět mezi elitu.

 • Olympiakos Pireus (Řecko) / autor savu: full
 • Hamburger SV (Německo) / autor savu: Šám Otke Šůrp

save "A"

V Belgii na vás čeká štace s letošním prvoligovým nováčkem, RFC Seraing, který se v sezóně 2020/2021 dokázal do nejvyšší soutěže probojovat přesně po pětadvaceti letech. A letošní, nováčkovská, sezóna nebyla pro Seraing snadná, tým skončil předposlední a svou účast musel obhajovat v ošidné baráži proti Molenbeeku. V baráži ale Seraing uspěl a uhájil prvoligovou příslušnost i pro příští sezónu. Do té povedeš tým již ty a budeš mít dva cíle - buď vyhraješ s týmem titul nebo si, díky dobrým výsledkům, vybojuješ angažmá v Anglii, Německu, Francii anebo Itálii.

save "B"

V savu B se ujímáte TSV 1860 Mnichov, tedy týmu, který již ve své dlouhé historii dokázal vybojovat i mistrovský titul anebo dvakrát vyhrát domácí pohár. Klub zaznamenal své největší úspěchy v šedesátých letech minulého století, celkem pravidelně pak postupoval a sestupoval z nejvyšší soutěže. Až v sezóně 2016/2017 sestoupil po čtyřiadvaceti letech z prvních dvou profesionálních soutěží. Následně se tak měl zúčastnit třetí nejvyšší soutěže, ale pro pozdně zaplacenou licenci se musel klub uskromnit s bavorskou nejvyšší zemskou soutěží (čtvrtá nejvyšší soutěž v Německu). Aktuálně je TSV ve třetí lize a na tobě bude, abys se pokusil vrátit ho do nejvyšší soutěže.

 • RFC Seraing (Belgie) / autor savu: Šám Otke Šůrp
 • TSV 1860 Mnichov (Německo) / autor savu: Šám Otke Šůrp

All Star Game

nehraje se

 • - (-) / autor savu: full

Osmifinále

Ačkoliv herní pravidla turnaje hovoří o systému play off, není na škodu udělat menší změnu. Tou je nápad Jindřicha Novotného (NOVO), který leta letoucí 😆 navrhuje systém skupin. Ty jsou tedy vytvořeny jak vidíte dole. Výsadu má vítěz základní části Iamthebest, který, v duchu svého jména, byl nejlepší v základní části a nyní má volno do dalšího kola.

 • Kalmar FF (Švédsko) / autor savu: full

Čtvrtfinále

Vzhledem k tomu, že byla operativně prodloužena o týden uzávěrka osmifinálového kola, mohli ještě další dva hráči odehrát svůj soutěžní save. A oba si tak nakonec i tímto zajistili postup do čtvrtfinále. Tam automaticky postoupil vítěz základní části Iamthebest + 6 nejlepších hráčů z osmifinále. Vzhledem k tomu, že do osmifinále zasáhla jen polovina účastníků, nemohlo do čtvrtfinále postoupit hráčů 7. Tím pádem bude ve čtvrtfinále pouze 7 hráčů, což ale, vzhledem ke skupinám, nebude mít zásadní vliv na průběh. Takže hrajte, bojujte o semifinále a pozor - uzávěrka je tentokrát až za 3 týdny, tedy až v sobotu 20. srpna.

 • Viking Stavanger (Norsko) / autor savu: full

Semifinále

Zasloužená dovolená je u konce, pojďme tak na další kolo play off! Ve čtvrtfinále svedli hráči skvělé bitvy s parádními výsledky, ale dál mohla postoupit pouze nejlepší čtyřka, které tak gratuluji k postupu do semifinále. To se odehraje již v jedné skupině, z níž si postup do finále zajistí nejlepší dvojice.

 • FK Dukagjini Klinë (Kosovo) / autor savu: full

Finále

Nejlepší čtyřka této sezóny svedla v semifinále fantastický souboj. Zejména souboj na dálku mezi IamTheBestem a Matoou byl nestkuečně těsný. Na vysvětlenou - bodování všech semifinalistů jsem upravoval, protože až nyní jsem zjistil, že v play off používáme bodování na starou verzi hry, kde je jiný výčet možných získaných pohárů a jsou tam pořadí nej hráčů a střelců. Takže v duchu již upraveného bodování, které jsme používali v základní části, jsem umazával body za nej střelce a hráče + u dvou výše zmíněných borců poupravil body za získané poháry, kde se IamTheBest nezapočítal body za Přátelský turnaj v 1. sezóně... a ano, tyto body rozhodly v jeho prospěch! Stranou však nesmí zůstat RIKR, který byl nejlepší ze všech semifinalistů. A těsně pod tisícovou bodovou hranicí se ocitl poseldní semifinalista New-K. Na závěr nezbývá než poděkovat všem čtyřem za skvělé semifinále a popřát finalistům hodně štěstí!

RIKR vítězem 20. sezóny!

Finále máme vyhodnoceno a známe vítěze - RIKR ve famózním souboji porazil, velice těsně, IamTheBesta, který se po letech vrátil k hraní CSM a dokráčel až do finále turnaje. Po dlouhých letech je tak vítěz opět z České republiky => výzva pro všechny slovenské borce do příští sezóny!

 • FC Astana (Kazachstán) / autor savu: full
Co se hrálo v předchozích sezónách?

Galerie kol minulých sezón